Lokalita

10 min Okresné mesto Ilava
autom

15 min Krajské mesto Trenčín
autom

5 min Dubnica nad Váhom
autom

5 min pripojenie na D1
autom

Príťažlivé a moderné mesto

Historikom

Je super vedieť kde budem bývať

Mesto Nová Dubnica je veľmi mladé mesto. Jeho história je pomerne krátka. Datuje sa s výstavbou bytov pre zamestnancov strojárskych závodov v Dubnici nad Váhom. Staré centrum mesta sa hrdo pýši jedinečnou výstavbou, ktorá do dnešných čias dodáva mestu Nová Dubnica originálny imidž. Tvorí ho námestie s obytnými domami s podlubiami. Autorom projektu bol jeden z najvýznamnejších českých architektov 20. storočia – Jiří Kroha a jeho ateliér. Samotný štatút mesta získala Nová Dubnica až v roku 1960. Od tohto dátumu sa mesto postupne rozrastalo a v súčasnej dobe možno konštatovať, že vyrástlo na príťažlivé a moderné mesto.

Rodinám

Stres z cestovania za lekárom? To nie!

Nová Dubnica má kompletnú občiansku vybavenosť. Obchody, služby, kino, knižnica, škôlky, školy, gymnázium, centrum voľného času, zdravotné stredisko, veterinárnu ambulanciu, dom dôchodcov, banky i cestovné kancelárie. Športovcom nechýba štadión s futbalovým ihriskom, športová hala, tenisové kurty, krytá plaváreň a v letnom období novovybudované letné kúpalisko.

Športovcom

Relax, oddych ale aj adrenalín

V okolí mesta si víkendoví turisti prídu na svoje nenáročnými prechádzkami v lesoparku Dubovec. Tých trošku náročnejších zlákajú dostupné Strážovské vrchy alebo Súľovské skaly. Zima láka lyžiarov do blízkych lyžiarskych stredísk, Homôlka, Čičmany či Zliechov.

Tým, čo chcú mať všetko na blízku

Autom, autobusom alebo vlakom?

Mesto je napojené na štátnu cestu I/61 a na privádzač na diaľnicu D1, disponuje dostatočným množstvom autobusových zastávok a hoci Novou Dubnicou neprechádza železnica, železničná stanica je v dosahu, cca 3 km vzdialená v obci Trenčianska Teplá.

Pravidlá ochrany súkromia a cookies

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Akceptovať a zatvoriť Nastavenia